افتتاح مرکز خدمات جامع سلامت آموزشی شهری روستایی مرحوم فریدون فامیلی

افتتاح مرکز خدمات جامع سلامت آموزشی شهری روستایی مرحوم فریدون فامیلی

 افتتاح مرکز خدمات جامع سلامت آموزشی شهری روستایی مرحوم فریدون فامیلی

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان؛ امروز سه شنبه پنجم آذر ماه 98 مرکز خدمات جامع سلامت آموزشی شهری روستایی مرحوم فریدون فامیلی با حضور دکتر تبریزی رئیس مرکز مدیریت شبکه معاونت بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و هیات همراه، دکتر دانائی رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان، دکتر جندقی معاون بهداشتی دانشگاه، خانواده فامیلی خیر این مرکز، جمعی از معاونین و مدیران و سفیران سلامت دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان افتتاح شد.

وعده دکتر دانائی رئیس دانشگاه علوم پزشی استان سمنان درخصوص افتتاح 40 پروژه بهداشتی، درمانی، پژوهشی و آموزشی از دهه فجر سال 97 تا دهه فجر سال 98 به تحقق پیوست و بیست و هفتمین پروژه از پروژه های مذکور افتتاح شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان در گفت‌وگو با روابط عمومی این دانشگاه، گفت: مرکز خدمات جامع سلامت آموزشی شهری روستایی مرحوم فریدون فامیلی که یک پروژه خیرساز است با زیربنای 580 مترمربع با هزینه ساخت و تجهیز حدود 14 میلیارد و 500 میلیون ریال مورد بهره برداری قرار گرفت.

دکتر دانائی تصریح نمود: این مرکز با جمعیت تحت پوشش 33229 نفر و دارای 9949خانوار می باشد.

وی افزود: این مرکز به عنوان یکی از مزاکز انتخاب شده در اجرای طرح "هرخانه یک پایگاه سلامت" است که امروز همزمان با آغاز اجرای این طرح به بهره برداری رسید.

رئیس دانشگاه ادامه داد: شعار پیشگیری بهتر از درمان است، یکی از مواردی است که در سطح جامعه تسری پیدا کرده که اجرای این طرح در تحقق این مهم امری بسیار مطلوب و ضروری است.

گفتنی است: در آیین این افتتاح از طرح "هرخانه یک پایگاه سلامت" در این مرکز رونمایی شد.

لازم به ذکر است: خانه های بهداشت علا و دوزهیر و پایگاه غیرضمیمه شهید همت تحت پوشش مرکز خدمات جامع سلامت شهری روستایی آموزشی مرحوم فریدون فامیلی است.

 
کلمات کلیدی