رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت: طرح «هر خانه یک پایگاه سلامت» گام کلیدی در ارتقای سلامت است.

رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت: طرح «هر خانه یک پایگاه سلامت» گام کلیدی در ارتقای سلامت است.

رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت: طرح «هر خانه یک پایگاه سلامت» گام کلیدی در ارتقای سلامت است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان، در آیین آغاز طرح "هر خانه، یک پایگاه سلامت" در دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان؛ دکتر تبریزی رئیس مرکز مدیریت شبکه معاونت بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیان نمود: طرح "هر خانه، یک پایگاه سلامت" با تصمیم کلیدی مقام عالی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با هدف توانمند سازی مردم، ارتقاء سلامت جامعه و جامعه محور شدن دانشجویان آغاز گردید.

رئیس مرکز مدیریت شبکه معاونت بهداشت وزارت بهداشت تصریح کرد: امروز با افتتاح و آغاز اجرای این طرح، دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان تا اسفند ماه سال جاری میزبان 52 هزار نفر از جمعیت تحت پوشش سه مرکز منتخب در شهر سمنان خواهد بود.

وی ابراز داشت:  تغییر شیوه و اصلاح زندگی و در نتیجه انتخاب‌های سالم برای زندگی سالم در اجرای طرح هر خانه یک پایگاه سلامت دنبال می‌شود.

رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت بیان کرد: طرح ملی هرخانه یک پایگاه سلامت با جلب مشارکت مردمی به دنبال اجتماعی کردن نظام آموزشی در حوزه سلامت است.

خرسندیم که دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان جز دانشگاه های پیشرو در کشور است.

خجسته پور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان ضمن تبریک روز بسیج، بیان کرد: طرح "هر خانه، یک پایگاه سلامت" امروز مصادف با روز بسیج مستضعفین آغاز شده و تجربه ثابت کرده مسائل و فعالیت های مردم محور همیشه موفق بوده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان ادامه داد: باعث خرسندی ماست که دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان جز دانشگاه های پیشرو در کشور است و این امر نشاندهنده تلاش و همت دست اندرکاران حوزه سلامت استان و توجه مردم فهیم استان به مقوله بهداشت و سلامت است.

خجسته پور تاکید کرد: سلامتی نعمت مجهولی است که تا زمانی که از آن برخوردار هستیم، قدر آن را نمی دانیم. باید برای حفظ آن برنامه ریزی نماییم و اجرای این طرح در حفظ این امر خطیر بسیار مهم است.

بسیج مردمی رکن اصلی برای اقدامات موفق. 

حجت الاسلام و المسلمین مهدوی نژاد امام جمعه موقت سمنان و مسئول نهاد رهبری در دانشگاه با اشاره به فرا رسیدن روز بسیج و شجره طیبه دانستن فرمان امام خمینی (ره) برای تشکیل بسیح مستضعفین، بیان داشت: بسیج اساسی ترین حرکت مردمی و موفق در طول انقلاب بوده و هر کجا کار با مشارکت مردمی و بسیج انجام شده به موفقیت رسیده است و اکنون بسیج می‌تواند برای رفع مسائل حوزه سلامت  و تشویق مردم برای ارتقای سلامت و برداشتن گام‌های بلند سهیم باشد.

امام جمعه موقت سمنان ابراز داشت: گام برداشتن برای سلامت، آموزش و تعالیمی لازم دارد که طرح هر خانه یک پایگاه سلامت یکی از اقدام‌های ارزشمند انجام شده در این حوزه است.

وی بیان کرد: سلامت دینی و معنوی در کنار سلامت جسمی مورد توجه قرار بگیرد تا کشور الگویی برای جوامع بشری شود و اجرای طرح هر خانه یک پایگاه سلامت یک اقدام عملی برای اثبات است.

کلمات کلیدی